nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 14.07.2015 18:00

Wszyscy się lubią

Przed wakacjami koleżanki nieustannie sobie dokuczały, mówić „nie lubię cię”. Po jednej z kłótni obiecałyśmy sobie, że żadna przed żadną nie będzie miała tajemnic. A ja już czuję, że o sprawach sercowych nie chcę każdej opowiadanie chcę kłótni po wakacjach. 11-latka

Może dziewczyny zmądrzeją, bo opisane przez Ciebie zachowania są bardzo dziecinne i głupiutkie. Próbuj przekonywać koleżanki, że takie gadanie typu „lubię Ciebie” jest śmieszne i dziecinne. Wystarczą odzywki typu "przecież jesteśmy już w V klasie". Umawianie się, że będziecie sobie mówiły wszystkie tajemnice jest też złe. Przyjaźń nie na tym polega. Nie czuj się zobowiązana do tego, by wszytko mówić. Podejrzewam, że Wy się tak zachowujecie, takie słówka mówicie, że koleżanka zaraz wyczuwa, że macie tajemnice. A przecież nie trzeba tego robić i wtedy nie ma problemu. Nigdy nie krytykuj, najwyżej takie ogólne- nie bądźmy dziecinne. A najwięcej się osiąga, gdy się chwali, gdy się ma pomysły. Więc we wrześniu chwal koleżanki, że wyrosły, wyładniały, mów, że się cieszysz ze spotkania, okazuj każdej sympatię i przekonuj, że warto razem się śmiać, razem dorastać. zawsze dbaj, by problemy wyciszyć, by rozśmieszyć, uspokoić, zażartować.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 20.07.2018
  łączna liczba komentarzy: 97
 • 2
  Dojrzewająca
  ostatnia aktywność: 14.07.2018
  łączna liczba komentarzy: 5
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 25.06.2018
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  JanPaPo
  ostatnia aktywność: 16.06.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 5
  kamiś
  ostatnia aktywność: 09.06.2018
  łączna liczba komentarzy: 67