nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022

Piotr Sacha

dodane 17.06.2015 10:20

Zagadka Adama Nawałki

Jak to się stało, że przed wakacjami Polska przyćmiewa resztę Europy?

W sześciu meczach eliminacji do mistrzostw Europy mamy 14 punktów. I pierwsze miejsce w grupie D, przed Niemcami. A teraz najlepsze, czyli bilans bramkowy. 20 bramek strzelonych i trzy stracone. Najlepszy w całej Europie. To, co było przez lata naszym słabym punktem, teraz jest najmocniejszą bronią. Hiszpanie też stracili tylko trzy bramki w tych eliminacjach. A ile strzelili? 15. Chorwatom też poszło super, strzelili 16. Anglikom jeszcze lepiej – 18 goli. I tu lista się kończy. Najlepsi strzelcy to Biało-czerwoni! A liderem tabeli strzelców oczywiście Robert Lewandowski (7 goli).

 Jak Pan to zrobił, panie trenerze? – wszyscy łapią się za głowę. A Adam Nawałka mówi, że „suma umiejętności naszego zespołu jest naprawdę duża”. Jest coś jeszcze (a raczej ktoś), co spadło naszemu trenerowi jak z nieba. To forma Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika. Nareszcie mamy w reprezentacji dwóch napastników z dwóch świetnych klubów, którzy są w świetnej formie strzeleckiej, i nie tylko w strzeleckiej.
 
Polska nie przegrała meczu od 5 marca 2013 roku. Oby tak zostało już do końca roku… a może jeszcze dłużej. Mimo tylu strzelonych bramek, i tak niewielu straconych, nie możemy być pewni awansu do mistrzostw. Wszystko się jeszcze może zdarzyć. Niemcy i Szkoci są tylko krok za nami. Dlatego następne mecze będą takie ciekawe.
 
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione