nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 08.05.2015 18:00

Prośba o kieszonkowe

Kiedyś tygodniowo dostawałam 5 zł. Teraz nie dostaje nic! Nawet jeśli z dobrej woli powieszę pranie, rozładuję zmywarkę czy odkurzę korytarz, dostaję tylko pochwałę. Co mam zrobić aby dostać kieszonkowe? 11-latka

Aby dostać kieszonkowe trzeba o tym porozmawiać, ustalić, prosić. Dziwne jest to, że dostawałaś kieszonkowe, a potem już nie. Może źle wydawałaś pieniądze? Zapytaj, czy coś się rodzicom nie spodobało, że zrezygnowali z kieszonkowego. Natomiast prace domowe, nawet te dobrowolne, nie są do opłacenia. Bo kto by zapłacił rodzicom? Rodzina to wspólnota, w której wszyscy pracują dla wszystkich. O kieszonkowe dziecko może prosić, może pytać, ale żądać nie może. Zawsze więcej się załatwi spokojną rozmową, pytaniami, a niczego się nie osiągnie żądaniami, płaczem lub argumentem, że jakaś koleżanka dostaje. Ty możesz tylko obiecać, że chcesz się nauczyć gospodarować, oszczędzać, planować.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione