nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 22.04.2015 17:00

Nie trzeba się tłumaczyć

Nie mam konta na fb i nie zamierzam go zakładać. Wszyscy o to pytają, robią głupie miny, jakbym była niespełna rozumu, bo przecież tak trzeba. Jak mam się tłumaczyć? 14-latka

Jeśli chcesz być sobą i nie poddawać się wszechobecnej modzie,  to po prostu nie zakładasz konta i już. Nawet nie musisz się tłumaczyć ze swojej decyzji. Ale jeśli chcesz odpowiadać na pełne zdumienia pytania, to podaję kilka argumentów.

1. Lubię iść pod prąd, mam przekorną naturę

2. Postanowiłam być inna, oryginalna i dlatego nie założę

3. Buntuję się przeciwko modzie i jej nie ulegnę

4. Nie będę ujawniała wszystkim mojej prywatności, nie zniosę by inni komentowali głupio moje życie, nie będę się stresowała ilością lajków

5. Chcę żyć pełnią prawdziwego i realnego życia, a nie w wirtualnym świecie

6. Nie będę brała udziału w szopce, jaką są komentarze

7. Jestem wolnym człowiekiem i podejmuję wolne decyzje

Niestety, podejrzewam, ze Twoje rówieśniczki tego nie zrozumieją. Licz się z tym, że za kilka lat fb   a może inny już portal stanie się dla Ciebie po prostu sposobem komunikowania się w sprawach szkolnych i studenckich. Ale są studenci, którzy nie mają konta, lecz to utrudnia innym życie, bo muszą tę osobę  w inny sposób informować o różnych sprawach. Ale na dalsze decyzje przyjdzie czas, teraz zaś jest to Twoja decyzja i jej się trzymaj.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione