nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 18.01.2015 21:36

Męczące komentarze

Denerwuje mnie ludzkie wtrącanie się do nie swoich spraw. Mam kolegę, z którym bardzo lubię przebywać, bo jest zabawny, sympatyczny i taki "w moim stylu", ale jednak traktuje go tylko jak kolegę. A wszyscy oczywiście 'strzelają' jakieś komentarze, docinki, nie tylko w moją stronę, jego też. Jeszcze jak to jest taki uroczy komentarz ze strony np. dobrej koleżanki, że pasujemy do siebie czy coś, to okay, ale jeśli ktoś nachalnie tak gada, to już jest infantylne. Przecież to nasza sprawa. Martwię się, czy te komentarze nie zrażą go do naszych rozmów. Licealistka

Może złośliwa odpowiedź powinna być mocniejsza i w ich stylu? By dotarło, że są dziecinni, prymitywni, nie szanują prywatności. Masz wrażenie, że może i kolega ma dosyć tych uwag? Dlatego proponuję ten temat poruszyć właśnie z nim.  Może prosto zapytaj, czy głupie uwagi nie drażnią go już za bardzo. Takim pytaniem przerzucasz problem na chłopaka. Możesz stwierdzić, że męczą Cię te głupie uwagi i że szukasz jakiegoś sposobu, by to uciąć. Możesz zachować się zupełnie inaczej, czyli stwierdzić, że uwagi są głupie, ale rozmowa z nim zawsze miła, więc coś za coś, zbyt sobie cenisz Wasze rozmowy, by je zakończyć. A może przejdziecie na rozmowy internetowe, ograniczając te szkolne, na żywo? A może powiedz, że bardzo Cię drażnią te uwagi, ale jesteś w stanie je wytrzymać, bo zbyt cenisz sobie Wasze koleżeństwo. Pytasz tylko, czy on to wytrzymuje.Sama decyduj, jak rozwiązać ten problem.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione