nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 29.12.2014 11:47

Rusinowice

Parafia Znalezienia Krzyża Świętego i św. Katarzyny

Wielka radość w naszych sercach, że w naszej parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego i św. Katarzyny w Rusinowicach podczas Rorat 2014 mogliśmy, za sprawą Małego Gościa Niedzielnego, wraz z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi  przebyć podróż po XVI-wiecznej Hiszpanii za sprawą św. Teresy z Avila. Wszyscy uczestnicy rorat wołali głośno ,,Solo Dios basta", czyli ,,Bóg sam wystarczy". W Roku Jubileuszowym, kiedy mija 500 lat od urodzin św. Teresy, Jej dzieło jest ciągle żywe.

Nasze roraty odbywały się w kościele rano, a w Ośrodku dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, który znajduje się na terenie naszej parafii wieczorem. Dzieci nauczyły się piosenki roratniej Solo Dios basta pana Adama Szewczyka i śpiewały żywiołowo już w trzecim dniu rorat. A ponadto chętnie odpowiadały na pytania dotyczący życia św. Teresy, udzielając odpowiedzi w formie pisemnej na wcześniej przygotowanych przez siebie pracach. Największą atrakcją cieszyły się  wykonywane, w różnej technice

,,Rakiety" zanoszące dobre odpowiedzi prosto do nieba. Codziennie też swoją dobrocią dzieliło się wiele dzieci, które zapisywały dobre uczynki na specjalnych sercach, spośród których była losowana figura Matki Bożej do specjalnej modlitwy wieczornej w gronie rodzinnym. W ostatnim dniu dokonaliśmy podsumowania naszych zmagań. Dzieci przyniosły swoje plansze z obrazkami, po zliczeniu wszystkich okazało się że w roratach uczestniczyło prawie sto dzieci. W tym dniu także dzieci przyszły na roraty w specjalnie przez siebie przygotowanych strojach hiszpańskich, bo był to Dzień  Hiszpański w naszej parafii. Dziewczynki i chłopcy w specjalnych strojach żegnali roraty śpiewając ,,Dziewczynę z Hiszpańskiego Miasta", ale z drugiej strony cieszyły się że św. Teresa przygotowała ich do przeżycia jak najlepiej zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.      

Ks. Kazimierz Tomasiak 
Rusinowice   Rusinowice   Rusinowice   Rusinowice  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..