nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Piotr Sacha

dodane 05.11.2014 10:15

Osiem lat sms-ów z nieba

Codziennie 20 tys. sms-ów z fragmentem z Pisma Świętego. SMS z nieba dochodzi już od ośmiu lat.

W takim sms-ie można znaleźć krótki cytat z Biblii i myśl świętego czy błogosławionego. Aby otrzymywać wiadomość, trzeba aktywować SMS Z NIEBA SMS-em. Szczegóły w regulaminie na stronie www.smsznieba.pl.

A wszystko zaczęło się 1 listopada 2006 roku. Tego dnia pierwsze sms-y z nieba znalazły odbiorców. Na pomysł wpadł ks. Rafał Jaroszewicz. – Banalna sytuacja. Szedłem ulicą i zobaczyłem reklamę – śmieje się ks. Rafał. – Sieć telefonii zachęcała, by wysyłać SMS-y za darmo, w ramach abonamentu. Pomyślałem wtedy, że mógłbym wysyłać ludziom jakieś wartościowe słowo – wspomina kapłan.

1 listopada 2006 r. wstukał w komórce pierwszego SMS-a. – Uroczystość Wszystkich Świętych, to piękny znak na początek – opowiada ks. Rafał. – Na start zgłosiło się 50 chętnych na SMS z nieba. Znalazła się też pani, która chciała pomóc w akcji – dodaje. – Lista odbiorców szybko rosła, a my wysyłaliśmy SMS-y ręcznie. Trwało to nieraz kilka godzin dziennie. Wstawałem o 5 rano i pisałem. Kupiliśmy nawet specjalny telefon, z którego można było wysłać wiadomość do 20 osób jednocześnie – uśmiecha się pomysłodawca. – Przy dzisiejszych możliwościach może się to wydawać śmieszne.

O akcji „SMS z nieba” pisaliśmy w "Małym Gościu" w październiku 2012 r. Przeczytaj TUTAJ.
Więcej na  www.smsznieba.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10