nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

PAP/Gabriela Szulik

|

PAP

dodane 27.08.2014 18:19

Urodziny Matki Teresy

W szkole w Bhopal, w środkowych Indiach, w kraju gdzie przez wiele lat pracowała bł. Matka Teresa z Kalkuty świętowano jej 104 urodziny.

W szkole w Bhopal, w środkowych Indiach, w kraju gdzie przez wiele lat pracowała bł. Matka Teresa z Kalkuty świętowano jej 104 urodziny. Z tej okazji dziewczynki, uczennice tej szkoły ubrano w białe sari, strój jaki codziennie zakładała Matka Teresa.

Błogosławiona, która w Indiach opiekowała się najbiedniejszymi z biednych, chorymi na trąd, często wyrzuconymi na ulice miasta, urodziła się 26 sierpnia 1910 w Skopje w Albanii. Swoją pracę misyjną z ubogimi w Kalkucie rozpoczęła w 1948 roku. Za walkę z biedą i cierpieniem, co również stanowi zagrożenie dla pokoju swoją pracę otrzymała pokojową Nagrodę Nobla. Odmówiła jednak udziału w uroczystym bankiecie i poprosiła, by 192 tysiące dolarów, którą otrzymała jako nagrodę, ofiarować biednym w Indiach.

Powiedziała też, że nagrody, które otrzymywała były dla niej o tyle ważne, o ile pomagały potrzebującym na świecie.

Gdy zapytano Matkę Teresę: „Co możemy uczynić na rzecz pokoju na świecie?”, odpowiedziała: „Idźcie do domu i kochajcie swoje rodziny”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione