nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 29.04.2014 22:26

Argumenty dla rodziny

Kończy się drugi rok w gimnazjum, a ja mogę nie mieć paska. Bardzo solidnie w tym roku pracowałam, ale już się ukształtowały moje zainteresowania, uwielbiam biologię, chemię, nawet fizykę. Lecz nad historią zasypiam, nie wchodzi do głowy i zawaliłam kilka sprawdzianów. Grozi mi trója. Moje wypracowania w polskiego też nie są wybitne. Chyba lepiej, jeśli już przygotuję rodzinę na to, że paska nie będzie. Co im powiedzieć? Gimnazjalistka

Otóż przygotuj przemówienie dla rodzinki. Że masz czyste sumienie, że cały rok pracowałaś, czego byli przecież świadkami. Powiedz, że pasek nie powinien być bożkiem. Niech się cieszą, że nie jesteś omnibusem, który nie wie, co chce studiować, w jakim zawodzie pracować. Przecież sporo Twoich rówieśników ma ten problem, a Ty jesteś dojrzała, masz plany, marzenia, zainteresowania, które rozwijasz. Możesz z dbającą o Ciebie rodziną przedyskutować, jak jeszcze możesz poszerzać wiedzę z ulubionych przedmiotów, jak dążyć do celu. Możliwe, że oceny będą lepsze niż myślisz. Jeśli nauczyciel zaproponuje jakieś dodatkowe pytanie lub zdawanie, to zaraz się zgódź. A jeśli oceny utrzyma, to też sie ciesz, bo nie leniuchowałaś,ale uczciwie pracowałaś..

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione