nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 08.04.2014 22:02

Poprawić oceny

W podstawówce uczyłam się bardzo dobrze, ale w gimnazjum trochę się gubię. Zadania odrabiam bez problemów, a na sprawdzianach często mi nie wychodzi. Oceny mam już słabsze, ale najgorzej jest z geografią. Obawiam się, że na moim świadectwie zabraknie paska. Wstyd mi, że sobie nie radzę. Gimnazjalistka

Jest wielka różnica między podstawówką i gimnazjum. Dam Ci kilka rad, może coś się przyda, spokojnie poczytaj, pomyśl i zastosuj. Troszkę przyhamuj swoją ambicję. Powiedz sobie, że wcale nie musisz mieć samych piątek, bo to oznacza brak konkretnych zainteresowań. Może, gdy przestaniesz sama na siebie naciskać, to podczas sprawdzianów będzie lepiej? Pisałaś, że w domu zadania robisz, a w szkole nie wychodzi. To znak, że nerwy Cię zjadają. Dlatego jakoś sama siebie rozśmieszaj, wykpij sytuację, pomyśl, że wystarczy tylko zaliczyć. Nie wiem, jaki dział geografii teraz poznajecie. Ale pamiętam z moich szkolnych lat, że bywały działy w niektórych przedmiotach, że było mi prawie niedobrze, gdy się uczyłam. No i były takie partie materiału, które bardzo opornie wchodziły do głowy. Pogadaj z kimś, kto ma dobre oceny z geografii. Może uczysz się na pamięć bez zrozumienia? Zastanów się, czy nie mogłabyś poprawić coś w organizacji pracy w domu. Wielu uczniom czas "przecieka" przez palce. Niby się uczą, ale jednocześnie robią coś innego, odchodzą, wracają, czasami nad niepotrzebnymi sprawami ślęczą bardzo długo. Przeanalizuj ten problem, żyj przez jakiś czas z notesem w ręku, planuj, któremu przedmiotowi ile czasu poświęcisz, konsultuj szczególnie geografię z tymi, którzy nie mają trudności.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione