nasze media MGN 07/2024

Gabriela Szulik

dodane 25.03.2014 10:49

Prezent na urodziny

Przyjaciele bł. Pier Giorgio Frassatiego proponują, by 6 kwietnia, w dzień jego 113 urodzin przygotować wspólny prezent.

Stowarzyszenie Pier Giorgio Frassatiego, Towarzystwo Ciemnych Typów z Grottamare we Włoszech i Włoska Służba Duszpasterstwa Młodych proponują jak co roku, by 6 kwietnia, w dzień 113 urodzin Pier Giorgia Frassatiego przygotować wspólny prezent.

Nie jest on oczywiście potrzebny błogosławionemu Pier Giorgio. Jest on potrzebny nam, a w tym roku szczególnie naszym rodzinom. Wspólna modlitwa może sprawić, że my i nasze rodziny będziemy bardziej święci.

Jak przygotować prezent?

Bł. Pier Giorgio zawsze bardzo zależało na tym, by więzy rodzinne były silne. Bardzo martwił się o to, by Jego rodzice się nie rozstali. Dlatego propozycja jest taka, by w niedzielę, 6 kwietnia, razem z rodzicami, rodzeństwem – całą rodziną – uczestniczyć we Mszy św., a potem spotkać się na wspólnym obiedzie (z wyłączonym telewizorem :) i rozmowie.

Jeśli ktoś z rodziny, z różnych powodów (pracy, studiów) przebywa daleko od domu, może iść na Mszę św. ze swymi kolegami, przyjaciółmi a Komunię św. przyjąć w intencji swoich bliskich, zawierzając ich Panu Bogu, zapraszając Go do ich życia.

Wszyscy, którzy włączą się w przygotowanie prezentu z okazji urodzin bł. Pier Giorgia (klasy, wspólnoty, grupy, rodziny) proszeni są o zawiadomienie o tym Stowarzyszenia Pier Giorgio Frassatiego: info@piergiorgiofrassati.org lub info@tipiloschi.com wraz ze wskazaniem swojej miejscowości. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..