nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019

Adam Śliwa

dodane 24.03.2014 14:28

Kawowe twarze

Michael Breach przygotowuje niezwykłą kawę.

Ale jej niezwykłość nie polega na smaku kawy. Michael na piance tworzy portrety. I to całkiem niezłe portrety. Aż trudno zdecydować się aby wypić twarz znanego aktora lub co gorsza własną. Artysta jest często zapraszany na akcje charytatywne, pokazy czy wesela gdzie podaje kawę z portretem zamawiającej osoby. Szkoda tylko że dzieła są tak nie trwałe, ale od czego jest aparat. 

 Michael Breach jest jednym z najsłynniejszych artystów "kawowych". Mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Nauczył się tworzyć swoje dzieła sam. Gdy kilka lat temu zatrudnił się jako barista, czyli specjalista od kawy, trochę nudził się w pracy. Zamówień na kawę było niewiele. W wolnym więc czasie przyozdabiał filiżanki z kawą, najpierw prostymi wzorami. Następnie podnosił sobie poprzeczkę coraz wyżej. Wiele technik wypracował samodzielnie. Jak sam mówi tworzy obrazy takie jak są w konkretnej chwili. W końcu za raz rozpłyną się w kawie.

  Amazing Coffee Art
Barcroft TV

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione