nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018
dodane 24.02.2014 20:32

Być narzędziem...

Od września jestem w nowej szkole. Obawiałam się tego, bo kiedy szłam do gimnazjum, moje oczekiwania nie spełniły się tak, jak marzyłam. Zawierzyłam tym razem wszystko Panu Bogu. Bardzo mi to pomogło i zmieniło się moje podejście, zmieniłam się ja. Teraz w technikum jestem dla niektórych osób wsparciem. Niestety, nieraz zdarza się, że nie wiem, co powiedzieć, co zrobić. W rozmowach staram się być szczera, ale czy uważa Pani, że mówienie o własnych, nieraz trudnych doświadczeniach, to dobre rozwiązanie? Wydaje mi się, że wtedy zyskuję pewne zaufanie drugiej strony. Jestem blisko Boga i bardzo mi to pomaga. Chciałabym być jednak też pożytecznym Jego narzędziem. 17- latka

Gratuluję mądrego podejścia do życia. Wiele osób dochodzi do takiej postawy latami, a Ty już teraz masz jasne poglądy i zasady. Chyba Duch Święty pokierował Toba, podpowiadając, by pewne sprawy tłumaczyć, podając przykłady z własnego życia. Nic tak nie przekonuje jak przykłady z życia. Dlatego dalej stosuj tę metodę, pilnując tylko, by szanować prywatność swojej rodziny i bliskich Ci osób. No i sprawa najważniejsza, by inni widzieli, że Twoje bliski kontakt z Bogiem jest źródłem radości życia, zasad, postawy itd. Myślę, że wielu Czytelników może wziąć z Ciebie przykład, szczególnie osoby pełne obaw przed nową szkoła.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 17.11.2018
  łączna liczba komentarzy: 104
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik