nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 16.02.2014 19:00

Siostra przed maturą

Czasami mam wrażenie, że nie wytrzymam w domu. Siostra maturzystka jest okropna, uważa się za w pełni dorosłą, a nic nie chce robić, bo matura. Rodzice też mnie denerwują, bo nie chcą się wtrącać, mówią, że mają dosyć naszych pretensji. Nie wiem, jak wytrzymam kolejne lata, bo gdy siostra znaczenie studia, to pewnie całkiem jej odbije. 13-latka

To zupełnie naturalne, że tak źle się teraz czujesz w domu. Siostra pewnie jest bardzo męcząca, bo ona kończy wiek dojrzewania, a Ty zaczynasz, stąd tak trudno. Za jakiś czas to minie. Rodzice Was bardzo kochają, ale mają prawo do zmęczenia. Zresztą, nawet jeśli rodzice są idealni, to nastolatek i tak czuje się pokrzywdzony, ma do nich pretensje.    Taka jest ludzka natura, że w wieku dorastania widzimy wyolbrzymione wady rodziny, że jesteśmy skupieni na sobie. Na te problemy najlepsze jest poczucie humoru, kpina z samej siebie. Zajmij się czymś, rozwijaj zainteresowania, nie myśl za dużo o sobie, a gdy siostra będzie po maturze, to ustalcie jakieś zasady na kolejne lata. Sądzę, że po egzaminach się wyciszy, dojrzeje w pełni, no i zacznie zupełnie nowy etap życia. Z uśmiechem, żartami łatwiej przetrzymasz ten trudny czas.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione