nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 24.11.2013 19:29

Szeroki łuk agresora

Czy jeśli agresywny człowiek, gdy już się wyżyje i swoją ofiarę omija szerokim łukiem i nie łapie z nią kontaktu wzrokowego, to tchórzy przed nią i chce o tym zapomnieć, czy raczej nie chce jej ponownie zranić? Czy to prawda, że agresor jest też ofiarą? Nastolatka

Sądzę, że dawny agresor raczej chce zapomnieć o tym, jak się zachowywał i dlatego omija ofiarę szerokim łukiem. Bo każde spotkanie z tą osobą to wyrzuty sumienia lub chociaż jakiś wewnętrzny niepokój. Ludzie mają różną wrażliwość. Czasami ktoś komuś dokucza, ale kompletnie nie ma świadomości tego, co robi. Bywa, że mija sporo czasu i dopiero wtedy do niego dociera ten fakt. Można powiedzieć, że agresor jest też ofiarą własnej agresywności, bo nie widzi wokół siebie piękna, dobra. To działa jak w baśni o wieży z tysiącem luster. Gdy wbiegł tam przerażony piesek i ujrzał tyle swoich odbić, to warknął, zjeżył się, zaszczekał, a psy w lustrach zrobiły to samo. Uznał, że świat jest pełen złych psów. A gdy pogodny piesek wbiegł do tej samej wieży i zamerdał przyjaźnie ogonkiem, to odbicia odpowiedziały mu tym samym. Wybiegł stamtąd radosny i zadowolony. Agresorzy są często słabi psychicznie i tchórzliwi. Jeśli wyrastają z tego zachowania, to często chcieliby o tym zapomnieć. Ale, wiadomo, każda sytuacja jest nieco inna.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione