nasze media Najnowszy numer MGN 02/2020
dodane 02.11.2013 17:14

Pokonać lenistwo

Moje oceny się pogarszają, bo jestem leniwa, a to koniec gimnazjum. Rodzice są na mnie źli, straszą, że się nie dostanę do dobrej szkoły. Ja bym chciała się uczyć lepiej, ale ucieka mi dzień za dniem. Słucham innych, jak opowiadają, że się nie uczą, że tylko imprezy, a w tygodniu godziny przed komputerem. Tylko potem okazuje się, że mają dobre oceny. Jestem na siebie wściekła, że się tak daję wkręcać. Dzień za dniem przecieka mi przez palce, nic mądrego nie robię: ani się nie uczę, ani nie rozwijam talentów. Jak nad sobą zapanować? 15-latka

Nie wierz tym, którzy mówią, że się nie uczą. Kłamią albo koloryzują. Pomyśl, że narzekanie na samą siebie nic nie da. Potrzebne jest działanie. Jeśli teraz męczy Cię lenistwo, to zamykasz sobie bardzo dużo możliwości. Za kilka lat pojawią się marzenia o studiach, a tu klapa, bo nieuctwem zamkniesz sobie drogę na różne studia. Twoje życie w Twoich rękach, więc zacznij działać. Pomyśl, że teraz jest czas budowania fundamentu pod przyszłe życie. Dojrzałość z kolei polega na przejmowaniu odpowiedzialności za swoje decyzje. Jest taka stara metoda, że aby się lepiej zorganizować, należy wziąć na siebie więcej obowiązków. Czyli zapisz się na różne zajęcia, treningi, a wtedy będziesz musiała wszystko dobrze planować i szybko pracować. Jesteś jedyna, niepowtarzalna, a to jest Twoje życie i wszystko zależy od Ciebie. Dasz radę, bo jesteś mądra i zdolna. Zaciśnij pięści i zęby, udowodnij sobie i innym, że jesteś świetna.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019