nasze media MGN 07/2024

Piotr Sacha

dodane 15.10.2013 10:31

Dawno temu „zwycięski remis”

Dawno dawno temu, gdy nasza piłkarska reprezentacja budziła respekt wśród rywali, na stadionie Wembley zdarzył się niesamowity remis. Jak dawno? Dokładnie 40 lat temu.

17 października 1973 roku na Wembley Polacy zremisowali z Anglią 1:1. Dzięki temu to nasza drużyna awansowała do mistrzostw świata. I to właśnie dzięki temu remisowi rok później Polacy zostali trzecią drużyną świata. Dlatego był to „zwycięski remis”.

Anglicy byli wtedy prawdziwą potęgą piłkarską. I pewniakami do awansu. To pokazuje siłę Biało-czerwonych dowodzonych przez Kazimierza Górskiego, którzy kilka miesięcy wcześniej pokonali Anglików w Chorzowie 2:0.

Po 40 latach sytuacja mogłaby się powtórzyć. W zeszłym roku zremisowaliśmy z Anglią 1:1. Wystarczyłoby wygrać na Wembley, na przykład 2:0, by awansować i znów zadziwić świat… Nasze nadzieje przerwała jednak ostatnia porażka z Ukrainą. Niestety, nie dla nas Mundial w Brazylii. Trzeba szybko zacząć budować drużynę, która powalczy o udział w następnych mistrzostwach Europy. I myśleć o Belgii… Oni też nie tak dawno zajmowali 70. miejsce w rankingu FIFA. A teraz grają jak z nut. Są prawdziwą rewelacją. A w rankingu – szóstą drużyną świata!

Zobacz program o "zwycięskim remisie":

Anglia - Polska 1973 (1:1) / England - Poland 1973 (1:1) - Biało-czerwone jedenastki (HD)
sporttvppl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..