nasze media Najnowszy numer MGN 03/2020
dodane 29.09.2013 21:01

Wybór profilu

Rok szkolny trwa i wnet trzeba będzie podjąć decyzję o wyboru profilu w liceum. No i zdałam sobie sprawę, że muszę coś wybrać. Niestety, nie wiem, co. Zawsze myślałam o tym, by zostać dentystką. Ale teraz nie wiem, czy to moje powołanie. Co wybrać? 15-latka

Wybór profilu nie jest jeszcze wyborem zawodu, ale zawęża sprawę zawodu do pewnej grupy. Skoro myślałaś o stomatologii, to wybierz profil biologiczno- chemiczny. No i w zależności od tego, jak zdasz maturę, dostaniesz się lub nie. Po tym profilu możesz też pomyśleć o medycynie, o pielęgniarstwie, rehabilitacji, weterynarii, AWF, o biologii, chemii, biotechnologii. Jeśli byś siebie widziała w biurze, w banku, w księgowości to wybierasz profil matematyczny lub matematyczno- informatyczny. Komu się marzy psychologia, prawo wybiera profil humanistyczny. Jeśli kompletnie nie czujesz powołania do konkretnego zawodu, to zgłoś sie do poradni psychologiczno- pedagogicznej z prośbą o pomoc. Mają testy, dzięki którym coś podpowiedzą. Musisz czuć, czy jesteś osobą przebojową, czy cichą, czy lubisz pracować z ludźmi, czy sama w ciszy itd. Czasami szkolny pedagog ma testy związane z Twoim problemem. Wybór profilu jest ważny, bo pewne zawody wyeliminujesz i idąc np. na biol- chem nie możesz potem zdawać na ekonomię czy prawo.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17