nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 17.08.2013 22:04

Decyzja o przeniesieniu

Skończyłam I klasę gimnazjum, jestem znana i lubiana w szkole. Mam mnóstwo przyjaciół. Ale w czasie wakacji poznałam na różnych wyjazdach i rekolekcjach osoby z bardzo dużego sąsiedniego miasta. Rodzice uważają, że powinnam się tam przenieść. Ale ja się obawiam o brata, który teraz zacznie naukę w moim gimnazjum. Czy tak jak ja potrafi odmówić palenia, picia itd.? Żal też rozstawać się z przyjaciółką. Ciągnie mnie w obie strony. Niezdecydowana

Nie mogę za bardzo pomóc w podjęciu decyzji. Gdybyś miała myśleć tylko o sobie i o swoim rozwoju, to powinnaś się przenieść. Powinnaś też o tych zagrożeniach opowiedzieć rodzicom, by oni mieli świadomość, co czeka  brata. Bo chłopakom trudniej się wykręcić. O tym należy pamiętać, u chłopaków to działa zupełnie inaczej niż u dziewczyn. Byłoby najlepiej, gdybyś razem z bratem przeniosła się do miasta. Ale jeśli to nie jest możliwe, wtedy dla jego ochrony zostań. Tylko już teraz obmyślaj sposoby. Pisał mi chłopak, że on się w gimnazjum wykręcił, przekonując chłopaków, że trenuje indywidualnie kolarstwo. Oczywiście, jeździł strasznie dużo, sam sobie wyznaczał trasy. Wszyscy z nim rozmawiali, nikt go do złego nie namawiał, mieli zrozumienie dla sportu.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione