nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 04.08.2013 23:01

Widmo rozpadu rodziny

W mojej rodzinie źle się dzieje, podejrzewam, że zbliża się rozwód. Tato jest coraz straszniejszy, ciągle zły, w pretensjach, a mama tylko płacze. Chociaż bym nie wiem jak się starała, to tata niezadowolony. Kocham oboje i nie potrafię sobie wyobrazić, by się rozeszli. Chciałabym tacie o tym powiedzieć, ale nie potrafię się odważyć. Jak ratować moją rodzinę? 12-latka

Jeśli się nie odważysz tacie nic powiedzieć, to napisz mu list o tym, że się bardzo martwisz o Waszą rodzinę. Nie oskarżaj, nie pytaj, tylko napisz, że strasznie się boisz, bo czujesz, że dzieje się coś złego, a nie wiesz, co. Mam wielką nadzieję, że tato tylko chwilowo się zagubił. Mama powinna mocno tupnąć nogą i żądać dla siebie szacunku. Ale rozumiem, że mama tego nie zrobi. Powiedz mamie, że dużo widzisz, słyszysz i masz wielkie lęki. Niech z Tobą porozmawia. Ale nie musi tak byc. Możesz z nimi nie rozmawiać, jeśli nie potrafisz. Pomyśl o napisaniu listu do każdego osobno. Proś, by z Tobą pogadali, wyjaśnili. Bo niby to jest ich problem, ale rodzina to jedność. Osobne osoby, ale złączone ze sobą bardzo silnie. Konflikty rodziców dziecko zawsze bardzo mocno przeżywa, nawet dorosłe. Ale cokolwiek się stanie, nie należy się załamywac, bo Pan Bóg daje zawsze siły, krzyże da się udźwigną, nawet te ciężkie. Pamiętaj, że szczegółów nigdy się nie opowiada rówieśnikom.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione