nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

KAI/p

dodane 23.07.2013 10:22

Franciszek w Rio

Papież Franciszek przyleciał do Rio Janeiro. Rozpoczął tym samym swą pierwszą podróż zagraniczną. Bierze udział w 28. Światowym Dniu Młodzieży.

Samolot z papieżem na pokładzie wylądował na lotnisku im. Antonio Carlosa Jobima (zwanym popularnie Galeão) o 15.43. Piętnaście minut później w drzwiach pojawił się uśmiechnięty Franciszek. Zgromadzona na płycie lotniska młodzież krzyczała: „Está es la juventud del papa” (To jest młodzież papieża).

Rozmawiając i żartując Franciszek i prezydent Brazylii, pani Dilma Rousseff przeszli do znajdujących się na płycie lotniska symboli ŚDM: krzyża i ikony Matki Bożej, które przyjazdem papieża pielgrzymowały po całej Brazylii. W tym czasie chór dziecięcy śpiewał piosenkę o tym, że Chrystus zaprasza nas, abyśmy byli jego misjonarzami. Papież i prezydent nagrodzili ją oklaskami.

W brazylijskim Rio de Janeiro od 23 do 28 lipca odbywa się 28. Światowy Dzień Młodzieży. Uczestniczy w nim ok. 2 mln osób. Hasłem spotkania są słowa Chrystusa „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..