Franciszek w Rio

KAI/p

publikacja 23.07.2013 10:22

Papież Franciszek przyleciał do Rio Janeiro. Rozpoczął tym samym swą pierwszą podróż zagraniczną. Bierze udział w 28. Światowym Dniu Młodzieży.

Franciszek w Rio Papież Franciszek wśród pielgrzymów przybyłych na Światowy Dzień Młodzieży PAP/EPA/ALINE MASSUCA

Samolot z papieżem na pokładzie wylądował na lotnisku im. Antonio Carlosa Jobima (zwanym popularnie Galeão) o 15.43. Piętnaście minut później w drzwiach pojawił się uśmiechnięty Franciszek. Zgromadzona na płycie lotniska młodzież krzyczała: „Está es la juventud del papa” (To jest młodzież papieża).

Rozmawiając i żartując Franciszek i prezydent Brazylii, pani Dilma Rousseff przeszli do znajdujących się na płycie lotniska symboli ŚDM: krzyża i ikony Matki Bożej, które przyjazdem papieża pielgrzymowały po całej Brazylii. W tym czasie chór dziecięcy śpiewał piosenkę o tym, że Chrystus zaprasza nas, abyśmy byli jego misjonarzami. Papież i prezydent nagrodzili ją oklaskami.

W brazylijskim Rio de Janeiro od 23 do 28 lipca odbywa się 28. Światowy Dzień Młodzieży. Uczestniczy w nim ok. 2 mln osób. Hasłem spotkania są słowa Chrystusa „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”.