nasze media Mały Gość 04/2024

Gabriela Szulik

dodane 02.07.2013 13:37

Miasto z klocków

Miniaturowe miasta z z 3 milionów klocków MEGA Bloks zbudowali Kanadyjczycy, Gilles i Steven Maheux, ojciec i syn.

Miniaturowe miasta zbudowane całkowicie z klocków MEGA Bloks będzie można podziwiać latem w Kanadzie, w Quebecu albo w Montrealu.

Zaczęło się od tego, że Gilles Maheux, Kanadyjczyk, kupił swojemu synowi Stevenowi niewielki zestaw klocków MEGA Bloks. Razem zbudowali najpierw miniaturową restaurację, potem, obok, niewielki budynek, a potem budowali kolejne i kolejne. Tak powstała niewielka wioska. Widząc swoje dzieło, Gilles postanowił spełnić marzenie z dzieciństwa i zbudować miniaturowy świat. Razem ze Stevenem, rozpoczęli projekt zwany Ludovica Miniland.

Miniaturowe budowle światowych metropolii z różnych okresów historii to między innymi amerykański most Golden Gate, waszyngtoński Capitol, Manhattan z World Trade Centre. Jest też miniaturowa Wieża Eiffla, grecki Akropol, Krzywa Wieża w Pizie, egipskie Piramidy i rzymskie Koloseum. A wśród bajkowych budowli jest na przykład cała wioska Smerfów.

Gilles i Steven budowali ok. 3 lat przez 7 tysięcy godzin. Wykorzystali ponad 3 miliony klocków. Efekty ich pracy na ponad 4,5 tysiąca metrach kwadratowych można będzie podziwiać w te wakacje m.in. w rodzinnym mieście Gillesa i Stevena - Quebecu.

MEGA Bloks, to dobrze zaprojektowane klocki przez firmę MEGA Brands. Dzięki nim dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię i jednocześnie uczyć się podczas zabawy.

Więcej zdjęć: http://m-and-m.netpr.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..