nasze media MGN 07/2024

PAP

dodane 09.06.2013 20:51

Niedziela na dwóch kółkach

Ponad dwa i pół tysiąca rowerzystów przejechało w niedzielę przez centrum Wrocławia. Potem w parku profesora Tołpy cykliści bawili się do wieczora na pikniku Wrocławskiego Święta Rowerzysty 2013.

Piknik obfitował w wiele atrakcji, m.in. w konkursie na najbardziej odjazdowo przebranego cyklistę można było wygrać cenny rower. Były koncerty, pokazy, szkolenia z drobnych napraw, znakowanie jednośladów, wyścigi, prezentacje rowerów elektrycznych.

Podczas imprezy zbierano również podpisy pod petycją, by otworzyć dla cyklistów wrocławski Rynek, po którym od lat obowiązuje zakaz jazdy rowerem. Postulowano też zmiany w prawie o ruchu drogowym i rozmawiano o budowie ścieżek rowerowych w stolicy Dolnego Śląska.

Wrocławskie Święto Rowerzystów było częścią podobnych imprez, które w niedzielę odbyły się również w 9 innych miastach zrzeszonych w tzw. sieci miast dla rowerów.
Peleton w Trójmieście liczył prawie 10 tysięcy cyklistów, w Szczecinie jechało ponad 4 tysiące kolegów, a w Krakowie było 3,5 tysiąca uczestników.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..