nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

PAP

dodane 09.06.2013 20:51

Niedziela na dwóch kółkach

Ponad dwa i pół tysiąca rowerzystów przejechało w niedzielę przez centrum Wrocławia. Potem w parku profesora Tołpy cykliści bawili się do wieczora na pikniku Wrocławskiego Święta Rowerzysty 2013.

Piknik obfitował w wiele atrakcji, m.in. w konkursie na najbardziej odjazdowo przebranego cyklistę można było wygrać cenny rower. Były koncerty, pokazy, szkolenia z drobnych napraw, znakowanie jednośladów, wyścigi, prezentacje rowerów elektrycznych.

Podczas imprezy zbierano również podpisy pod petycją, by otworzyć dla cyklistów wrocławski Rynek, po którym od lat obowiązuje zakaz jazdy rowerem. Postulowano też zmiany w prawie o ruchu drogowym i rozmawiano o budowie ścieżek rowerowych w stolicy Dolnego Śląska.

Wrocławskie Święto Rowerzystów było częścią podobnych imprez, które w niedzielę odbyły się również w 9 innych miastach zrzeszonych w tzw. sieci miast dla rowerów.
Peleton w Trójmieście liczył prawie 10 tysięcy cyklistów, w Szczecinie jechało ponad 4 tysiące kolegów, a w Krakowie było 3,5 tysiąca uczestników.


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: Dziś 11:46
  łączna liczba komentarzy: 95
 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 22.06.2018
  łączna liczba komentarzy: 4
 • 3
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 5
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2