nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018

Gabriela Szulik

dodane 02.06.2013 18:37

Światowa godzina adoracji

Na całym świecie, w tej samej godzinie, chrześcijanie połączyli się we wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

Na całym świecie, w tej samej godzinie, chrześcijanie połączyli się we wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. To pierwsza taka adoracja w dziejach Kościoła.

Papież Benedykt XVI zapowiadając Rok Wiary powiedział, że to szczególny czas i prosił, „by z większym zaangażowaniem celebrować wiarę zwłaszcza w Eucharystii”. Tę prośbą podjął papież Franciszek i zaproponował, by niedziela 2 czerwca była światową godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu pod hasłem „Jeden Pan, Jedna wiara”.

Papież Franciszek modlił się w bazylice św. Piotra w Rzymie od godz. 17 do 18. W tym samym czasie adoracja odbywała się we wszystkich katedrach świata. Oznacza to, że na wyspach Pacyfiku będzie to godzina 5 rano, w Wietnamie 22.00, a na przykład na Papui Nowej Gwinei o 1 lub 2 w nocy.

Adoracja eucharystyczna w łączności z papieżem Franciszkiem trwała też we wszystkich polskich katedrach, a w niektórych diecezjach także we wszystkich parafiach.

Globalna adoracja Najświętszego Sakramentu w łączności z Ojcem Świętym ma nawet własny profil na Facebooku, gdzie kolejni internauci deklarowali swój udział w tym wydarzeniu.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  katolikwojownik
 • 5
  kociaczek