nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

PAP

dodane 14.05.2013 11:13

MU i MC powalczą o polski talent

Kluby z Manchesteru - United i City - stoczą latem walkę o 18-letniego polskiego piłkarza Udinese Piotra Zielińskiego - uważa jedna z angielskich witryn internetowych zajmujących się futbolem.

Portal "Talksport" przypomniał, że już przed rokiem oba kluby rywalizowały o holenderskiego napastnika Robina van Persiego, który wtedy zdecydował się na zespół z Old Trafford. Teraz wysłannicy drużyn z Manchesteru mają nakłaniać do transferu na Wyspy Brytyjskie Zielińskiego.

Przypomniano, że 18-latek dopiero w tym sezonie zadebiutował w Serie A, ale zagrał już w dziewięciu spotkaniach. Zwrócono też uwagę, że jest podstawowym zawodnikiem polskiej młodzieżówki, a w drużynach narodowych występował regularnie od 15. roku życia. "Uchodzi za wielki talent, który jest zdolny do wielkich rzeczy" - napisano.

Portal, powołując się na źródła we Włoszech, poinformował, że skauci klubów z Manchesteru regularnie oglądają Zielińskiego, a po zakończeniu obecnego sezonu złożą Udinese konkretne oferty w sprawie pozyskania polskiego pomocnika.

« 1 »