nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

Piotr Sacha

dodane 06.05.2013 11:37

Świeżo upieczeni mistrzowie

Juventus Turyn, Ajax Amsterdam, Bayern Monachium, Manchester United, Galatasaray Stambuł, FC Kopenhaga… Co łączy te kluby? To świeżo upieczeni mistrzowie swoich krajów.

Rozgrywki klubowe w Europie dobiegają końca. Ale już znamy mistrzów. Przynajmniej w niektórych krajach. To te drużyny, które mają tak dużą przewagę nad resztą stawki, że nikt nie odbierze im mistrzostwa. Nawet jeśli przegrają resztę meczów.

W niedzielę do tego mistrzowskiego grona dołączył Juventus Turyn. Pokonał 1:0 Palermo. A jego przewaga nad drugim Napoli to aż 11 punktów. Mistrzostwo Włoch piłkarze „Starej Damy” wywalczyli drugi raz z rzędu. W sumie to 29. tytuł Juve. Choć niektórzy liczą inaczej. Na zdjęciu obok Giorgio Chiellini pokazuje liczbę 31. To dlatego, że dwa mistrzostwa Juventusu z lat 2005 i 2006 zostały odebrane klubowi za udział w aferze korupcyjnej. Kibice i piłkarze z Turynu uważają jednak, że tamte tytuły też się liczą.

Niedługo do grona mistrzów dołączą na pewno kolejni. Między innymi FC Barcelona, która mistrzostwo Hiszpanii ma niemal pewne. Czeka tylko na jedno potknięcie Realu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..