nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018

PAP

dodane 03.04.2013 12:50

Naprzód, młodzi!

Papież Franciszek wezwał w środę młodych ludzi, by nieśli nadzieję na świecie „postarzałym” z powodu wojen, zła i grzechu.

„Naprzód, młodzi!” - mówił papież podczas audiencji generalnej wśród entuzjazmu, okrzyków i braw 30 tysięcy wiernych.

„Zmartwychwstanie Chrystusa to nasza siła” - podkreślił Franciszek w czasie spotkania na placu Świętego Piotra. Apelował: „Dajmy się zmienić przez jego siłę, aby także poprzez nas na świecie znaki śmierci ustąpiły miejsca znakom życia”.

“Widzę, że na placu jest wielu młodych ludzi. Oto młodzi chłopcy i dziewczęta! Wam mówię: nieście tę pewność, że Pan żyje i idzie obok nas w życiu. To jest wasza misja” - wskazał papież.
Następnie dodał: „Nieście tę nadzieję. Trzymajcie się tej nadziei niczym kotwicy, trzymajcie mocno sznur”. „Wy, świadkowie Jezusa nieście świadectwo, że Jezus żyje, to da nam nadzieję, nadzieję w tym trochę postarzałym świecie z powodu wojen, zła, grzechu. Naprzód, młodzi!” - wezwał Franciszek.

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10