nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018

gosc.pl

dodane 09.03.2013 10:21

Konklawe we wtorek

12 marca kardynałowie wejdą do Kaplicy Sykstyńskiej, by wybrać papieża. Rozpocznie się konklawe.

151 kardynałów wzięło udział w głosowaniu nad datą rozpoczęcia wyboru Następcy Św. Piotra. Zgodnie z Konstytucją Apostolską „Universi Dominici Gregis” i z wydanym przez Benedykta XVI Motu Proprio – Kolegium Kardynalskie skorzystało z możliwości przyspieszenia konklawe.

W wyborze – jak ładnie nazwał to włoski dziennik "Corriere Della Sera": „wikariusza Boga na ziemi”, weźmie udział 115 kardynałów elektorów z całego świata.

By wybrać nowego Następcę Św. Piotra potrzeba dwie trzecie głosów za jednym kandydatem. Oznacza to dokładnie zgodność 77 elektorów. Konklawe będzie odbywać się w zupełnej ciszy. Kardynałowie rano, przed rozpoczęciem konklawe wezmą udział we Mszy św. Pro Eligendo Pontefice – w intencji dobrego wyboru papieża i za nowego papieża. Po czym usłyszymy głośne: extra omnes i purpuraci udadzą się w procesji do Kaplicy Paulińskiej. Tu odmówią modlitwę do Ducha Świętego, po czym wejdą do Kaplicy Sykstyńskiej. Zapadnie cisza i wyczekiwanie w Kościele.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  katolikwojownik
 • 5
  kociaczek