nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021
dodane 24.01.2013 22:09

Walka z lenistwem

Kończy się pierwszy semestr, a ja stwierdzam, że to był czas zmarnowany w dużym procencie. Szkoła na luzie, potem TV i komputer. Klika się z jednej strony na drugą i nie wiadomo kiedy jest wieczór. Nie mam zbytnich problemów z nauką, ale nie robię nic ponad pewne minimum. Niby wiem, że robię źle, ale nie potrafię nad tym zapanować. 15-latka

Lenistwo to naturalna cecha wielu ludzi. Ale lenistwo jest też grzechem głównym! Nasze życie i nasze zdolności zostały nam podarowane. Pamiętasz znaną przypowieść o talentach- że nie wolno nad nimi nie pracować, nie rozwijać ich. Poza tym młodość to czas budowania fundamentów pod przyszłe życie. Jeśli fundamentów nie będzie, to budowla sie zawali. Czas na wnioski:
Ty sobą rządzisz. Nie spoglądaj na siebie jak na obcą osobę. Tylko Ty rządzisz. Siedzenie przed telewizją lub komputerem to nawyki! Postaw sobie ostry zakaz i obcinaj co tydzień po ok. 15 minut. Własny rozwój to nie tylko lekcje szkolne. Nie traktuj swojego umysłu jak śmietnika- bo śmieciami są wielkie ilości programów telewizyjnych i portali internetowych. Jeśli przez ileś lat będziesz ładowała do głowy bezwartościowe bzdury, to z pewnością zgłupiejesz. Myśl zawsze- co Ci daje to, co robisz. Oczywiście, relaks i odpoczynek, czas na rozmyślania też są potrzebne. Semestr się skończył, oddziel ten czas grubą kreską i z zupełnie innym nastawieniem wejdź w II semestr. Wierzę, że zapanujesz nad sobą. "Lenistwo jest wrogiem duszy"- napisał św. Benedykt przed wiekami.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione