nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 07.01.2013 22:11

Przekroczenie granicy

Znam tę dziewczynę od dawna, byłyśmy przyjaciółkami. Niestety, z każdym miesiącem zmienia się na gorsze. Jest władcza, złośliwa, uwielbia afery, plotki, lekceważy naukę. Każe mi wydobywać od różnych osób informacje, które, najczęściej zdeformowane, puszcza dalej. Im więcej może namieszać między ludźmi, tym bardziej jest zadowolona. Uważa, że powinnam być jej ślepo posłuszna. Obraża się, gdy wyrażam wątpliwości. Ostatnio weszła na konto kolegi i teraz szykuje straszne akcje, zabawa jego kosztem. Co mam zrobić? 13-latka

Nie bądź narzędziem w rękach tej dziewczyny. Istnieje takie słowo jak  asertywność, czyli kulturalna odmowa. Nie słuchaj jej, nie rób tego, co ona sobie życzy, a gdy wiesz o czymś złym, to powiedz, że to Ci się nie podoba. Powiedz nawet wprost- dziękuję za wspólny czas, ale Twoje sposoby działania są mi tak obce, są dla mnie nie do przyjęcia, więc odsuwam się.Bądź wobec niej oficjalna, grzeczne "cześć", parę zdań, ale żadnej przyjaźni, żadnych kontaktów poza szkołą. Nie miej dla niej czasu. A chłopaka musisz jakoś ostrzec. Może podejdź do niego i powiedz, by uważał, bo jego konto jest kontrolowane. Powiedz mu, że po koleżeńsku go ostrzegasz, że ktoś mu strasznie miesza i nim manipuluje. Jeśli będziesz postrzegana jako jej przyjaciółka, to jej winy spadną też na Ciebie. Odsuń się od takiej aferzystki. Jeśli nie chcesz mu wprost nic powiedzieć, to jakoś anonimowo daj mu znać.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10