nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 09.12.2012 18:39

Rozpieszczony młodszy brat

Mam o sporo lat młodszego brata. Rozpieszczamy go wszyscy, ja, niestety, też. Tuszuję różne jego sprawki, wypełniam jego obowiązki. Ale to nic w porównaniu z rodzicami, a szczególnie mamą, która jest na punkcie najmłodszego synka kompletnie zaślepiona. Gdy on zaczepia braci, ryzykuje, że oberwie, bronię go, chociaż to oni mają rację. Nie mówię o tym mamie, żeby jej nie było przykro z powodu agresywnych zachowań najmłodszego. Starsza siostra

Rodzice nie zdają sobie sprawy ze swoich błędów. Dla nich on będzie zawsze najmłodszym. Zresztą, zauważ, że Ty też go rozpieszczasz, bierzesz na siebie jego problemy, chronisz go przed biciem. Ty sprawiasz swoim zachowaniem, że brat nie wie co to są konsekwencje różnych zachowań. Czasami bardzo spokojnie powiedz mamie, że martwisz się o wychowanie brata, który jest przez całą rodzinę rozpieszczony. Staraj się mu wmawiać, że jest już duży, że pewne zachowania są dziecinne, mów mu, że niektóre obowiązki są typowe dla dużych itd. Jako dziewczyna masz inną psychikę, martwisz się tym, że mamie jest przykro. Tymczasem dla chłopaków bójki to nic złego, oni to przeżywają zupełnie inaczej.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10