nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 15.11.2012 11:48

A Słowo Ciałem

Wtedy grupa młodych ludzi zdecydowała się na organizację koncertu kolęd, z którego dochód przeznaczony został na leczenie chorej dziewczynki, Amelki (więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie internetowej: www.pomagamyamelii.pl).

Zbiórka pieniędzy przeprowadzona została bezpośrednio po koncertach w parafiach w Brzeziu nad Odrą i Rydułtowach. Kolędy, które znalazły się w programie koncertu zostały przez nas zaaranżowane a ich odbiór spotkał się z bardzo pozytywnymi opiniami. Zeszłoroczny materiał został zarejestrowany w formie audio.

Jak piszą twórcy: „Obecnie chcemy rozwinąć ten projekt. Nasze plany dotyczą nagrania płyty studyjnej i jej wydania oraz działalności koncertowej. Pracę nad nowymi aranżacjami kolęd rozpoczęliśmy w czerwcu tego roku, jak również pracowaliśmy nad rozwinięciem aranży kolęd, które wykonywaliśmy na dwóch zeszłorocznych koncertach. Instrumentarium obejmuje gitary, sekcje rytmiczną i dętą oraz kwartet smyczkowy. Klimat muzyczny oscyluje wokół muzyki akustycznej z elementami takich stylów jak folk, pop, reggae i hip-hop. Pracę studyjną planujemy rozpocząć w listopadzie, aby płyta mogła ukazać się w okresie świątecznym.

Poprzez realizację tego projektu pragniemy zrealizować dwa cele. Pierwszy, dotyczący koncertów, zakłada jak największe zaangażowanie naszego audytorium w wykonywane utwory. Chcemy zaprosić publiczność do wspólnego kolędowania, co umożliwiają nam stworzone przez nas aranżacje. W ten sposób pragniemy zniwelować przepaść pomiędzy artystami a odbiorcami koncertów, tworząc atmosferę świętowania.

Drugim celem jest promowanie wartości chrześcijańskich. Przede wszystkim chcemy ukazać głębię tekstów kolęd, podkreślając ich istotę – radość z narodzenia Jezusa Chrystusa - która w dobie konsumpcjonizmu społecznego został zatarta. Dla podkreślenia chrześcijańskiego charakteru kolęd zakładamy czytanie fragmentów Ewangelii o narodzeniu Chrystusa pomiędzy wykonywanymi przez nas utworami. Chcemy również poprzez bezpośredni kontakt z publicznością podzielić się naszym doświadczeniem wiary."

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..