nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Piotr Sacha

dodane 15.11.2012 11:34

Lekcja z futbolu

Polscy piłkarze w Gdańsku uznali wyższość Urugwajczyków. Zawodnicy w niebieskich koszulkach przewyższali nas na każdym polu.

Wynik 1:3 dobrze pokazuje te różnice. Trudno było na boisku też zamazać odległość, jaka w rankingu FIFA dzieli Polskę (54 miejsce) i Urugwaj (11 miejsce). Kamil Glik po meczu powiedział: „Dostaliśmy od Urugwaju prawdziwą lekcję pokory. Wszyscy, od bramkarzy po napastników, mamy teraz nad czym myśleć”.

Na pewno główkuje trener Fornalik. Myśli, kogo mógłby jeszcze powołać do kadry, żeby awansować do mistrzostw w Brazylii. Jak przetasować graczy, którzy już w kadrze są. I w końcu, jak zapalić Polaków, żeby kopali piłkę tak, jakby ten jeden mecz był największą przygodą ich życia. Patrząc na drużyny z Ameryki Południowej, mam czasem właśnie takie skojarzenie. Urugwajczycy, Argentyńczycy, Brazylijczycy… grając, świetnie się bawią. Ale taką zabawę traktują śmiertelnie serio. Nasi piłkarze mają kłopot z tym, żeby połączyć takie dwa podejścia do sportu – „gryźć murawę” i grać na pełnym luzie. Ale to już prawdziwa piłkarska sztuka.

Na pocieszenie wiadomość ze Sztokholmu, gdzie Szwecja pokonała naszych rywali z grupy – Anglię 4:2. I ciekawostka. Wszystkie bramki dla Szwecji zdobył Zlatan Ibrahimovic. A ta ostatnia przejdzie do historii. Szwed strzelił przewrotką z ponad… 25 metrów.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..