nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 02.07.2012 14:41

Budujemy studnię

Parafia NMP Matki Kościoła w Łąkocinach koło Ostrowa Wielkopolskiego

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus...

Witam bardzo serdecznie i pozdrawiam z małej parafii NMP Matki Kościoła w Łąkocinach koło Ostrowa Wielkopolskiego - dekanat odolanowski, diecezja kaliska. Z radością podłączamy się pod szlachetne akcje Małego Gościa. Akcja „Studnia dla Nigerii”, jak i te poprzednie to wspaniałe dzieło misyjne dzieci z Polski. Włączyliśmy się od początku nabożeństw majowych w zbieranie funduszy na pomoc naszym braciom w Afryce. Przysłuchując się poszczególnym głosom śpiewającego stworzenia wyruszaliśmy w teren, do kapliczek położonych w naszej parafii by razem z polnymi ptakami śpiewać Matce Bożej.

 

Wśród wielu chętnych do wsparcia akcji, chcieliśmy zauważyć grono naszych dzieci I-komunijnych, które złożyły swoje osobne ofiary na pomoc Afryce. Ofiary pochodzą z pieniążków zebranych z okazji I Komunii Św. Warto podkreślić ten fakt, że dzieci podzieliły się tym, co same otrzymały. Wszystkie ofiary zliczyliśmy po nabożeństwach majowych i wysyłamy pocztą. Łącznie zebraliśmy 490 zł.
Pozdrawiam w imieniu wszystkich uczestniczących w majowych nabożeństwach. Z Panem Bogiem.

ks. Piotr Paś - proboszcz.

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10