PAP

dodane 26.06.2012 15:06

Włosko-niemiecki najazd na Warszawę

Na półfinał Włochy-Niemcy przyjedzie do Warszawy ok. 25 tys. Niemców i ok. 5 tys. Włochów - informuje Krajowe Centrum Medialne Euro 2012. Większość kibiców z Niemiec dotrze do stolicy koleją i samochodami, natomiast Włosi w niemal 100 proc. - drogą lotniczą.

"Wstępnie oceniamy, że na mecz Włochy-Niemcy do Warszawy przyjedzie ok. 25 tys. Niemców i ok. 5 tys. Włochów" - powiedział we wtorek PAP rzecznik prasowy Kraju Gospodarza EURO 2012 Mikołaj Piotrowski.

Kibice z Niemiec - w ocenie rzecznika - w większym stopniu preferować będą transport kolejowy i drogowy. Podkreślił, że funkcjonująca autostrada A2 skróci czas podróży z Berlina do Warszawy o 2,5 godz. "Niemcy generalnie lubią poruszać się swoimi samochodami, ale nie spodziewamy się gigantycznego natężenia ruchu - mówił Piotrowski. - Do tej pory podczas Euro nie mieliśmy jeszcze ani jednego zatoru na drogach, stąd też nie spodziewamy się go również w dniu meczu Niemców z Włochami" - dodał.

Kibice włoskiej drużyny piłkarskiej do stolicy Polski - według Krajowego Centrum Medialnego Euro 2012 - w niemal 100 proc. przybędą drogą lotniczą. "To oczywiste ze względu na odległości. Być może Włosi, którzy pracują w Niemczech, przyjadą do Polski samochodami, ale to będzie znikomy procent" - powiedział Piotrowski. Przypomniał, że przejazd przez Warszawę z lotniska na Okęciu w pobliże Stadionu Narodowego znacznie ułatwia działająca od początku mistrzostw miejska kolejka.

O zainteresowaniu niemieckich kibiców transportem kolejowym mówiła PAP rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska. Podróż koleją umożliwią regularnie kursujące pociągi Berlin-Warszawa-Express. W ciągu doby kursują cztery pary takich pociągów. "Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie biletami na pociągi z Niemiec do Warszawy" - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że w razie potrzeby do najbardziej obłożonych pociągów będą dostawiane dodatkowe wagony.

PKP Intercity zapewniło również, że pociąg, którym z Niemiec będzie jechało najwięcej kibiców, będzie prowadzony przez lokomotywę w barwach niemieckiej flagi. Przewoźnik zadeklarował także, że w Warszawie będzie czekał dodatkowy skład, który będzie wypuszczony na tory w sytuacji, gdyby w odjeżdżających ze stolicy był tłok.

Mecz Włochy-Niemcy to ostatnie spotkanie Euro 2012, które będzie rozegrane w Polsce.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.