KAI

dodane 11.06.2012 10:47

Wrocław: Ruszyło Duchowe Zaplecze Euro

W kościele garnizonowym we Wrocławiu odbyła się 10 czerwca wielojęzyczna Msza św. na początek Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej

Czytania i modlitwa wiernych recytowane były w językach drużyn grających w mieście, a cała Eucharystia sprawowana była po łacinie.

Ks. Marian Biskup, dyrektor wydziału Duszpasterskiego wrocławskiej Kurii, nawiązał w kazaniu do postaci bł. Jana Pawła II, fana, sportowca i honorowego członka Barcelony. Przedstawił także świadectwa naszych piłkarzy, którzy nie wstydzą się wiary.W ramach Duchowego Zaplecza Euro 2012 dziś (11 czerwca) o godz. 19.00-tej będzie można wspólnie pomodlić się kanonami wspólnoty z Taizé. Spotkanie modlitewne będzie miało charakter ekumeniczny, a modlitwa poprowadzona zostanie w różnych językach.

Wrocław: Ruszyło Duchowe Zaplecze Euro   Henryk Przondziono/GN

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.