nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022

PAP

dodane 20.06.2012 15:43

Czterech sędziów pożegnało się z Euro

Czterech arbitrów głównych: Niemiec Wolfgang Stark, Węgier Viktor Kassai, Hiszpan Carlos Velasco Carballo i Holender Bjoern Kuipers wraz z asystentami zakończyło już pracę w Euro 2012 - poinformował w środę szef Komisji Sędziowskiej UEFA Pierluigi Collina.

Dwóch z tych sędziów prowadziło w ME mecze Polaków - Velasco Carballo z Grekami, a Stark z Rosją.

Niemiec był również arbitrem spotkania Hiszpania - Chorwacja (1:0), a gracze z Bałkanów mieli do niego pretensje o niepodyktowanie rzutu karnego za faul Sergio Ramosa na Mario Mandzukicu.

Kassai, uchodzący za jednego z najlepszych europejskich sędziów, zapłacił za błąd swojego asystenta we wtorkowym meczu w Doniecku, kiedy nie dostrzegł, że piłka po strzale Ukraińca Marko Devica przekroczyła linię angielskiej bramki.

Z kolei Kuipers zasłynął w trakcie ME z przerwania na prawie godzinę z powodu burzy i olbrzymiej ulewy spotkania Ukraina - Francja (0:2) w Doniecku.

Do prowadzenia kolejnych meczów Euro 2012 pozostali: Anglik Howard Webb, Francuz Stephane Lannoy, Włoch Nicola Rizzoli, Portugalczyk Pedro Proenca, Szkot Craig Thomson, Słoweniec Damir Skomina, Szwed Jonas Eriksson i Turek Cuneyt Cakir.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione