PAP

dodane 19.06.2012 15:59

Oezil walczy z rasistowskim ćwierkaniem

Piłkarz reprezentacji Niemiec Mesut Oezil postanowił pozwać autora rasistowskich ataków, które pojawiły się na jego koncie na Twitterze. Użytkownik ukrywający się pod nickiem @PiratenOnline wielokrotnie podważał narodowość zawodnika Realu Madryt.

Podczas trwających mistrzostw Europy na koncie 23-letniego Oezila pojawiło się trzy tysiące wpisów anonimowego internauty, który jako argumenty podawał m.in. fakt, że rodzice piłkarza są Turkami, a jego imię jest pochodzenia muzułmańskiego.

"Oezil z pewnością nie jest Niemcem! Papier nie zmienia korzeni" - napisał.

Pod wpływem wielu protestów konto, z którego wysyłane były wiadomości, zostało zablokowane, ale zawodnik "Królewskich" postanowił podjąć kroki prawne.

"Nie można tego tak zostawić. Będziemy dążyć do tego, aby zidentyfikować sprawcę ataków" - powiedział prawnik reprezentujący piłkarza Sascha Beumer.

"Oczywiście, taka sytuacja nie zdarzyła się pierwszy raz, ale przekroczono pewną granicę. Mam nadzieję, że nasza interwencja zapobiegnie kolejnym takim przypadkom. Mój syn urodził się w Niemczech i zrobił dla tego kraju oraz integracji jego obywateli dużo więcej niż wiele innych osób. Tu nie chodzi jednak tylko o Mesuta. Jutro to samo może spotkać Boatenga, później Khedirę, Guendogana, a na końcu Podolskiego" - powiedział ojciec i menedżer zawodnika Mustafa Oezil. (PAP)

an/ co/

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.