PAP

dodane 11.06.2012 08:15

"Rzeczpospolita": Euro uczy historii

Kibice szturmują Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Narodowe w Poznaniu. Zawodnicy oglądają Auschwitz - informuje "Rzeczpospolita".

Choć to dopiero początek mistrzostw, zagraniczni przybysze już tłumnie odwiedzają muzea i miejsca ważne dla polskiej historii. Muzeum Powstania Warszawskiego już stało się dla odwiedzających stolicę turystycznym hitem.

"Dla nas to bardzo dobra okazja, by obcokrajowcom opowiedzieć historię miasta i Polski w pigułce" - zwraca uwagę dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.

W ramach historycznej edukacji przy okazji mistrzostw reprezentacje mieszkające w Krakowie - Anglicy, Holendrzy i Włosi - zwiedziły niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz. Wcześniej odwiedzili go Niemcy.

W Poznaniu hitem okazało się Muzeum Narodowe. Na początku czerwca otwarta została tam wystawa malarstwa włoskiego, na której można oglądać arcydzieła z kolekcji w Bergamo. To był ukłon w stronę włoskich kibiców - reprezentacja Italii rozegra w Poznaniu dwa mecze.

« 1 »
  • Krzysiek
    11.06.2012 08:58
    Cóż, po raz kolejny ujawniane jest, że kibic to normalna zdrowa osoba w narodzie obojętnie jakiej nacji.
    A słowo "śmieciowy" i inne epitety pod adresem narodu jest wytworem i obrazem tylko jednej specyficznej w narodzie grupy.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.