nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

PAP

dodane 10.06.2012 19:42

Smuda szuka pomysłu na Rosję

Piłkarze reprezentacji Polski trenowali w niedzielę po południu na stadionie przy Konwiktorskiej w Warszawie. Zajęcia po kwadransie zostały zamknięte dla mediów - trener Franciszek Smuda sprawdza już taktykę na wtorkowy mecz z Rosją.

Niedzielny trening różnił się od zajęć z ostatnich dni. Rozgrzewka nie polegała tylko na lekkim rozruchu - od początku piłkarze ćwiczyli bardzo intensywnie. Szybko wymieniali między sobą podania, dynamicznie ruszali do piłek, niektórzy robili nawet... pompki.

"Rzeczywiście, trening od początku był intensywniejszy, ale to zrozumiałe. Dzisiaj mamy dwa dni po pierwszym meczu i dwa do następnego. To jedyna jednostka treningowa między spotkaniami z Grecją i Rosją, kiedy można jeszcze trochę popracować i przygotować organizm do nadchodzącego wysiłku" - powiedział PAP dyrektor reprezentacji ds. mediów Tomasz Rząsa.

Po rozgrzewce Smuda zarządził wewnętrzną grę na całym boisku (tego dziennikarze już nie mogli widzieć). Czy selekcjoner wystawił po jednej stronie taką jedenastkę, jaka rozpocznie mecz z Rosją? "Niekoniecznie" - uśmiechnął się Rząsa, nie zdradzając jednak szczegółów.

Już wcześniej dyrektor reprezentacji ds. mediów - pytany o skład na mecz z Rosją - przypomniał, że selekcjoner mówił dziennikarzom o jednej lub dwóch zmianach.

"Skoro tak powiedział... Nie wiem, czy tak się stanie. Być może" - dodał Rząsa.

Nie ulega jednak wątpliwości, że Smuda ma nad czym myśleć po remisowym 1:1 meczu z Grecją na inaugurację Euro 2012. Coraz częściej spekuluje się, że we wtorek na ławce rezerwowych może usiąść Maciej Rybus lub Ludovic Obraniak. Szansę gry od pierwszych minut być może dostaną Adrian Mierzejewski (za Obraniaka) lub Kamil Grosicki (za Rybusa). Czasami wymienia się również nazwisko Dariusza Dudki. Dwaj pierwsi byli obecni podczas niedzielnego spotkania z dziennikarzami.

« 1 »