PAP

dodane 09.06.2012 18:47

Minister sportu Rosji nie daje Polsce szans

Minister sportu Federacji Rosyjskiej Witalij Mutko nie daje Polsce żadnych szans na awans do ćwierćfinału Euro 2012. "Po spotkaniu z Grecją nie widzę u Polaków niczego, co pozwoliłoby im wyjść z grupy" - oświadczył Mutko.

Jego wypowiedź przytacza w sobotę na swojej stronie internetowej gazeta "Sport-Express".

Zdaniem Mutki reprezentacja Polski jest słabo przygotowana fizycznie. "W drugiej połowie Grecy ich po prostu zabiegali" - powiedział, dodając, że "Grecja będzie walczyć o wyjście z grupy".

Minister wyraził przekonanie, że "Rosja w ogóle nie powinna mieć problemów z wyjściem z grupy". "Chociaż piłka jest piłką i wszystko w niej może się zdarzyć" - zastrzegł.

"Poczyniliśmy już poważny krok na drodze do fazy play off. Jednak gra z Polakami będzie o wiele trudniejsza. Przecież jeśli ich ogramy, to stracą wszelkie szanse na wyjście z grupy. Gospodarze turnieju postawią na szalę wszystko" - podkreślił.

Mutko wyraził nadzieję, że sędziowanie w meczu z Polską będzie bezstronne. "Gospodarze zawsze cieszą się wielką sympatią. Nie sądzę jednak, by sędziowanie było jawnie stronnicze" - oznajmił.

Szef resortu sportu FR wyraził pogląd, że "nawet jeśli zadanie-minimum dla Polaków - wyjście z grupy - nie zostanie wykonane, to zainteresowanie turniejem wśród nich nie spadnie".

Mutko, który w piątek gościł we Wrocławiu, gdzie kibicował Rosjanom w ich meczu z Czechami, poinformował, że po spotkaniu odwiedził ich w szatni. "Ucieszyło mnie, że nawet po tak pięknym zwycięstwie (4:1) nie było wśród nich euforii" - wyznał.

Rosja zmierzy się z Polską we wtorek, 12 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie.

53-letni Mutko jest jednym z najbliższych współpracowników prezydenta Władimira Putina. Znają się jeszcze z czasów wspólnej pracy w urzędzie mera Petersburga w pierwszej połowie lat 90. W latach 1997-2003 był prezesem klubu piłkarskiego Zenit Sankt Petersburg, a od 2005 do 2008 roku - prezesem Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (RFS). Resortem sportu kieruje od maja 2008 roku.

« 1 »
 • deffid
  10.06.2012 09:36
  1 Kwi 2009 Biało-Czerwoni wygrywają w Eliminacjach Mundialu 10:0 z San Marino ... w przeddzień czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła II odnosząc najwyższe zwycięstwo w meczach międzypaństwowych w historii. Moc Ducha Świętego, odgrywa przepotężne znaczenie a niestety tak bardzo lekceważy się sprawy które pozostawił nam Błogosławiony Jan Paweł drugi... Moc w słabości się doskonali...
  doceń 0
 • ja
  10.06.2012 12:22
  Pan minister prawdopodobnie nie namyślał się zbyt dużo nad swoją wypowiedzią. Ja to widzę tak: Rosjanie wygrają wszystkie mecze i zgarną 9 punktów, Grecy muszą jeszcze przegrać bądź zremisować z Czechami i zagarną 1-2 punkty, Polacy będą musieli pokonać Czechów i będą mieli 4 punkty podczas gdy nasi południowi sąsiedzi 1 lub 3. Polacy mają jeszcze duże szanse wyjścia z grupy.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.