PAP

dodane 09.06.2012 16:02

Pomarańczowy dzień w Charkowie

Przed sobotnim meczem piłkarskich mistrzostw Europy Dania - Holandia Strefę Kibica w Charkowie na wschodniej Ukrainie zdominował kolor pomarańczowy reprezentacji holenderskiej.

Dzień wcześniej, w piątek, do Charkowa przyleciało dziewięć samolotów z kibicami duńskimi i holenderskimi - podała agencja Interfax-Ukraina.

W sobotę w strefie występują holenderscy didżeje, a jej terytorium przystrojone jest flagami tego kraju. Widoczni są również fani duńskiego zespołu, choć jest ich zdecydowanie mniej.

"Na ich twarzach widnieją piłkarskie barwy, na głowach mają przystrojone piórami hełmy. Grają w piłkę plażową, tańczą, uczestniczą w konkursach i po prostu piją piwo" - relacjonuje Interfax.

Mecz Holandia-Dania rozpocznie się na stadionie charkowskiego klubu Metalist o godzinie 18 czasu polskiego.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.