PAP

dodane 09.06.2012 15:05

Wrocławskich awantur kilka...

Ponad 150 tys. kibiców obejrzało mecze otwarcia Euro na Stadionie Miejskim i w strefach kibica we Wrocławiu. Doszło do kilku incydentów. Kibice doprowadzili do niegroźnego wypadku tramwajowego.

Jak poinformował dziennikarzy w sobotę na konferencji prasowej wiceprezydent Wrocławia Michał Janicki, miasto zostało pochwalone przez władze UEFA za sprawną organizację całego przedsięwzięcia i zrealizowanie w 100 proc. planu. "Najbardziej chwaleni byliśmy za bardzo dobrą i sprawną komunikację" - mówił Janicki.

W czasie I połowy meczu Rosja-Czechy, na trasie wiodącej do stadionu, doszło do zderzenia dwóch tramwajów. Wywołali je kibice, którzy wtargnęli na torowisko. Aby uniknąć najechania jeden z tramwajów zahamował, a jadący za nim uderzył w jego tył. W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala ze złamaną ręką.

"Wydawało się, że konieczna będzie komunikacja zastępcza, ale służby szybko uprzątnęły tramwaje i udrożniły torowisko. Zanim kibice zaczęli opuszczać stadion, wszystko na powrót działało bez zarzutu" - relacjonował Janicki.

Wiceprezydent podał, że kibice szybko opuścili stadion, zaledwie w 50 minut, choć przewidziany czas wynosi od 90 do 120 min. Podobnie szybko 30-tysięczny tłum opuścił Strefę Kibica na wrocławskim Rynku. Zajęło to 30 min.

W trakcie piątkowych imprez doszło do kilku incydentów z udziałem kibiców. Jeden, z udziałem czterech Rosjan, miał miejsce we wrocławskiej restauracji, w której kibice pobili się. Jeden z nich trafił do szpitala; po opatrzeniu ran został wypuszczony. Wszyscy czterej trafili do policyjnego aresztu.

Drugi incydent z udziałem Rosjan miał miejsce na Stadionie Miejskim tuż po tym, jak na płytę boiska upadła raca. Stadionowi stewardzi próbowali interweniować i doszło do przepychanki między nimi a rosyjskimi kibicami. W wyniku awantury jeden ze stewardów wymagał opatrzenia medycznego. Policja analizuje monitoring w celu zidentyfikowania agresywnych kibiców.

Policja musiała też interweniować przed Strefą Kibica na Rynku, bowiem dwóch agresywnych kibiców, tym razem Polaków, próbowało sforsować bramki. Strefa została zamknięta jeszcze przed transmisją meczu ze Stadionu Narodowego, bowiem był na niej komplet widzów. Takie rozwiązanie nie wszystkim się spodobało. Niektórzy próbowali wejść sobie znanymi sposobami, inni znaleźli miejsce poza strefą z widokiem na telebim. Jeszcze inni cierpliwie czekali aż zostaną wpuszczeni.

Zdaniem Janickiego dla Wrocławia kluczowy będzie 16 czerwca, kiedy odbędzie się mecz Polska-Czechy. Tego dnia władze miejskie spodziewają się prawdziwego najazdu polskich i czeskich kibiców. Komplet będzie na stadionie, a nadkomplet we wszystkich strefach. Czesi do Wrocławia mają niedaleko i przyjeżdżają głównie specjalnymi pociągami, które po meczach odwożą ich do domu.

 

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.