PAP

dodane 09.06.2012 09:45

Euforia w Rosji po zwycięstwie

To byli profesorowie bez lasek - tak postawę rosyjskiej reprezentacji w meczu Euro 2012 z Czechami (4:1) ocenił w sobotę moskiewski "Sport-Express". Z kolei "Sowietskij Sport" podkreślił, że cztery piłki w bramce Petra Cecha czynią ze Sbornej faworyta grupy A.

Portal Sportbox.ru zaznaczył, że "Rosja po raz pierwszy w historii swoich występów w mistrzostwach Europy rozpoczęła turniej od zwycięstwa, przy czym - odniesionego we wspaniałym stylu".

W opinii portalu "rosyjska drużyna wywarła potężne wrażenie", choć "nie wykorzystała swojego potencjału w 100 procentach. Podopieczni Dicka Advocaata na tym turnieju jeszcze będą mieli okazję do zaprezentowania w pełni swoich możliwości".

"Liczyliśmy na zwycięstwo, ale jego rozmiary przeszły wszelkie oczekiwania" - konstatuje z kolei telewizja Rossija.

Nastroje tonuje komentator piłkarski Jurij Cybaniow, który na łamach "Sowietskiego Sportu" ocenia, że "druga połowa meczu w wykonaniu Rosji, choć miała pomyślny dla niej finał, to jednak daje powody do niepokoju". Jego zdaniem po przerwie "nogi rosyjskich zawodników jakby wypełniły się ołowiem".

"Przypomniałem sobie, że Advocaat obiecywał, iż szczyt formy drużyna osiągnie na mecz z Czechami. I od razu ogarnęły mnie wątpliwości. Czy nie za wcześnie? Na pojedynek z Czechami, a konkretnie na jego pierwszą połowę?" - wskazuje komentator. Grę Rosji w pierwszej połowie określił jako "brawurową".

Daleki od euforii jest też Roman Szyrokow, zdobywca drugiej bramki na stadionie we Wrocławiu. "W pierwszym meczu można zagrać dobrze, a potem wyjechać z Euro" - zaznaczył pomocnik reprezentacji Rosji.

 

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.