KAI

dodane 06.06.2012 19:11

Biskupi typują mistrza Europy

Drużyna Hiszpanii jest zdecydowanym faworytem polskich biskupów w rozpoczynających się w piątek piłkarskich mistrzostwach Europy – wynika z sondy przeprowadzonej przez KAI.

Proszeni o wytypowanie zwycięzcy Euro 2012 biskupi wskazywali też Niemców, a niektórzy w roli nowych mistrzów kontynentu widzą reprezentację Polski. Prymas Polski abp Józef Kowalczyk zapewnia, że w czasie rozgrywek Euro 2012 sercem będzie oczywiście z reprezentacją Polski. Na faworytów turnieju typuje cztery drużyny: Hiszpanów, Niemców, Anglików i Holendrów, którzy – jak mówi – „mogą zaskoczyć”.
„Moim skromnym zdaniem któraś z tych drużyn na pewno znajdzie się w finale. O konkretnej klasyfikacji trudno mi mówić, bo to kwestia i umiejętności i szczęścia. Nie byłbym jednak zdziwiony, gdyby wygrali Hiszpanie” – przyznaje Prymas.

Także zdaniem gnieźnieńskiego abp. seniora Henryka Muszyńskiego złoto wywalczą Hiszpanie – obecni mistrzowie świata i Europy. Drugie miejsce przypadnie Niemcom, trzecie zaś Anglikom.

Obrońcy tytułu są także faworytami kard. Kazimierz Nycza, według którego tytuł wicemistrzowski przypadnie Niemcom a trzecie miejsce – Holendrom. „Jestem głęboko przekonany, że Polacy wyjdą z grupy, choć jeśli przegramy lub zremisujemy mecz z Grecją, to będzie bardzo trudne. Chciałbym, żeby doszli do półfinału i zajęli przynajmniej trzecie miejsce, ale w tym układzie drużyn będzie o to trudno” – ocenia metropolita warszawski.

Głębokie przekonanie, że polska drużyna wyjdzie z grupy wyraził prymas Polski-senior kard. Józef Glemp, który jednak nie odważył się wytypować zwycięzcy całego turnieju.

Dokładnie taką samą kolejność jak wskazana przez kard. Nycza – Hiszpania, Niemcy, Holandia – przewiduje abp Wiktor Skworc. „Dla Polski przewiduję zaszczytne czwarte miejsce, niestety poza podium. Oczywiście tak nie musi być, bo piłka jest okrągła a gra toczy się do ostatniego gwizdka” – zaznacza metropolita katowicki, życząc naszym reprezentantom wytrwałości i może – mimo wszystko – wejścia na podium.

Obecni mistrzowie świata i Europy są także faworytami abp. Stanisława Budzika. „Atutem Hiszpanów jest to, że prawie wszyscy grają razem, u siebie, ze sobą i przeciw sobie. Znają się jak łyse konie. Są po prostu zgrani – nie jak stara płyta, ale jak dobry team” – ocenia metropolita lubelski. Jego zdaniem srebro mogą wywalczyć Niemcy. „Historia futbolu uczy, że wszyscy grają, ale Niemcy wygrywają. A poza tym grają u nich świetni Polacy: Podolski i Klose”. Na trzecie miejsce abp Budzik typuje Holendrów, obecnych wicemistrzów świata: „Przez eliminacje przeszli jak burza. Grają widowiskowo i ofensywnie”.

Bardzo podobnie obstawia abp. Wacława Depo, według którego obrońcy tytułu stanowią w dalszym ciągu bardzo silną i dobrze zgraną drużynę. Kolejne miejsca zajmą według niego Niemcy i Anglia. „Oczywiście życzę również bardzo dobrze naszej drużynie narodowej. Mam też nadzieję, że rywalizacja na boiskach Polski i Ukrainy będzie uczciwa, z poszanowaniem drugiego człowieka i przyjętych zasad gry” – zaznacza metropolita częstochowski.

« 1 2 3 »
 • nikt ważny
  06.06.2012 21:22
  Bogu dzięki za Biskupów, którzy interesują się tym, czym większość Rodaków, a nie są zamknięci w swoim świecie:)
 • Bezimienny
  06.06.2012 22:44
  Bezimienny
  Nie przesadzaj. Przecież życie i dla tych, którzy mają kłopoty musi być czasem świętem, a nie ciągłym maglowaniem smutku
  doceń 5
 • Marian Hemar
  06.06.2012 23:10
  Wychodźcie z katakumb, czcigodni biskupi
  Neron zgodliwszy, krew na arenie obsycha
  I tylko Chilon Chilonides, jak głupi
  na krzyżu zdycha...
 • JAWA25
  07.05.2016 11:37
  "Biskupi typują mistrza Europy" nie mają już nic innego do roboty?
  doceń 5
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.