PAP

dodane 05.06.2012 17:30

Dwa nazwiska na koszulce Balotellego

"Barwuah Balotelli" - taki napis widniał będzie na koszulce włoskiego piłkarza Mario Balotellego podczas meczów mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. Zgodę na takie rozwiązanie wydała UEFA.

21-letni napastnik "Squadra Azzurra" urodził się na Sycylii jako Mario Barwuah, a jego rodzice byli Ghańczykami. Gdy jako dziecko zachorował, trafił do rodziny zastępczej i przyjął nazwisko Balotelli.

Występując na co dzień w Manchesterze City używa jednak tylko nazwiska Balotelli.

Włosi we wtorek przyjechali do Polski. Zamieszkają w Wieliczce, a trenować będą na stadionie Cracovii. Pierwszy mecz w Euro 2012 - z Hiszpanami - zagrają w niedzielę w Gdańsku.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.