PAP

dodane 05.06.2012 11:43

"Droga Italio, oto jak wyglądają stadiony"

"Droga Italio, oto jak wyglądają stadiony" - taki jest tytuł pełnego zachwytów artykułu na temat polskich obiektów na Euro-2012 w poświęconym mistrzostwom dodatku do włoskiego dziennika "La Repubblica", który ukazał się we wtorek.

Stadiony w Poznaniu i w Gdańsku, na których zagra włoska reprezentacja, uznano za wzorcowe.

"W Polsce wszystko jest gotowe. Kraj wypucował się na mistrzostwa Europy; drogi naprawione albo zbudowane od zera, wzmocniony transport, nowe hotele, zaniedbane tereny doinwestowane" - wymienia się na łamach dodatku, który zwraca następnie uwagę na rekordowe tempo budowy bardzo drogich i "ultranowoczesnych" stadionów piłkarskich.

Wysłanniczka rzymskiej gazety zauważa, że obiekt w Gdańsku, na którym 10 czerwca Azzurri zagrają z Hiszpanią, jest "najbardziej spektakularny pod względem architektonicznym i estetycznym" spośród wszystkich przygotowanych na Euro.

Odnotowuje ważny jej zdaniem aspekt bezpieczeństwa: jest tam ponad 400 kamer zamontowanych wewnątrz i na zewnątrz obiektu.

Poznański obiekt przedstawia się zaś jako przykład niezwykle udanej modernizacji, zgodnie z zasadami ekologii.

Zwracając uwagę na to, że stadiony zostały zbudowane według norm UEFA , a zatem bez barier, włoska dziennikarka podkreśla, że można na nie przyjść z dziećmi , by mogły uczyć się "lojalności i fair play". "Tak, na stadionie piłkarskim" - podsumowuje z naciskiem autorka relacji, w której są wyraźne aluzje do tego, jak wiele brakuje obiektom we Włoszech.

Na łamach dodatku, opublikowanego w dniu wyjazdu Włochów do Polski, przytacza się także motto trenera narodowej reprezentacji Cesare Prandellego: "Nie jedziemy, by wygrać, ale by zaskoczyć".

"Drużynę proszę o to, by była szlachetna i to zawsze. A to oznacza wszystko; na boisku pełne zaangażowanie, poza nim - maksymalną otwartość wobec ludzi"- dodał Prandelli.

« 1 »
  • Wyborca Tuska
    05.06.2012 12:28
    Uprzejmie proszę wysłać jeden egzemplerz dziennika "La Repubblica" wraz z dodatkiem i tłumaczem na adres siedziby głównego biura PiS w Warszawie. Proszę dopilnować także, aby korespondencja trafiła do rąk Prezes Jarosława Kaczyńskiego z prośbą, że jak przejrzy, to niech przekaże ją Janowi Tomaszewskiemu, itd.


    doceń 4
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.