PAP

dodane 01.06.2012 16:00

Na poznańskim stadionie gotowe kaplice

Na poznańskim stadionie - arenie Euro gotowe są kaplice przeznaczone dla piłkarzy. W sobotę poświęcą je abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański oraz przedstawiciele kościołów chrześcijańskich.

Jak powiedział PAP duszpasterz sportowców archidiecezji poznańskiej ks. Szymon Nowicki, w trakcie Euro każda drużyna będzie miała przed meczem szansę na chwilę skupienia we własnej kaplicy; zostały one urządzone "w duchu chrześcijańskim" przy obu szatniach.

"To są dwa takie same pomieszczenia, podobnie urządzone, mają służyć modlitwie, skupieniu. Na ścianie w każdym z pomieszczeń wisi krzyż, jest wstawionych parę krzeseł, stolik. Znalazły się tam też egzemplarze pisma świętego w języku angielskim, włoskim i polskim" - powiedział ks. Nowicki.

Jak dodał duszpasterz sportowców, do tej pory nie dotarły do niego pytania związane z "obsługą duchową" od przedstawicieli grających w Poznaniu drużyn. Wiele pytań o przygotowanie poznańskiego Kościoła do Euro przesyłają za to kibice.

Kościół będzie prowadził w Poznaniu w czasie mistrzostw akcję ewangelizacyjną wśród kibiców. 6 czerwca w Poznaniu metropolita poznański abp Stanisław Gądecki odprawi mszę św. o pomyślność organizacji Euro. Obcokrajowcy, którzy przyjadą do Poznania, będą mogli wziąć udział w mszach św. odprawianych w ich językach.

Kibice otrzymają wydaną w językach polskim i angielskim gazetę "Strefa Jezusa". Planowany nakład to 30 tys. egzemplarzy. W gazecie pojawią się świadectwa, m.in. ambasadorów turnieju Euro 2012, a także informacje praktyczne podane w języku polskim, angielskim włoskim i chorwackim.

W ramach tzw. strefy Jezusa wśród kibiców działać będzie ok. 200 wolontariuszy. Będą oni rozdawać przygotowane wydawnictwo, zorganizują też pokazy filmów ewangelizacyjnych i spotkania.

« 1 »
 • tradycjonalista
  01.06.2012 16:54
  Nie można dwóm panom służyć.

  Kaplica ekumeniczna? A będzie tam obecny Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie? Nawet jeśli będzie, to co z tego, skoro istnieje groźba profanacji? My, katolicy i nasi Bracia Prawosławni wyznają obecnośc Chrystusa w Najświętswzym Sakramencie, ale dla protestantów czy dla pogan, jest to tylko kawałek chleba w złotej puszce. Jak mam się modlić z innowiercami?

  "Kościół Katolicki przez samego Boga założony". Szkoda, że dzisiaj o tym zapominamy, idąc w otchłań pod przykrywką "ekumenizmu".
  doceń 5
 • alumn
  01.06.2012 19:20
  A czy będzie tam obecny abp Paetz?
 • Francuz
  01.06.2012 23:36
  ...kolejna okazja, gdy chrześcijanie mogą być razem :) bracia protestanci, prawosławni i katolicy :)Bogu niech będą dzięki! panie tradycyjny zdaje się, ze Vaticanum II zatwierdził dekret o Ekumenizmie więc nie lotej :P Człowiek jest drogą Kościoła, każdy człowiek!!! Oby Duch Święty dotknął serca...

  Pozdrawiam wszystkich chrześcijan!!!
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.