nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

Katechetka Aleksandra Brahlich oraz przewodnicząca szkoły Daria Pilch

dodane 02.05.2012 12:30

Taka szkoła w sam raz, akurat!

90-lecie Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach.

Taka szkoła w sam raz, akurat!   Rok 2011/2012 jest rokiem jubileuszowym dla Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach. W tym bowiem roku szkoła obchodzi 90-lecie swojego istnienia. W sposób szczególny dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i absolwenci świętowali 25 kwietnia bieżącego roku.
Tę doniosłą uroczystość rozpoczęliśmy Mszą świętą. W imieniu Księdza Arcybiskupa, przewodniczył jej Ksiądz Prałat Stanisław Puchała, który wygłosił homilię i złożył zarówno nauczycielom jak i uczniom piękne życzenia, powołując się na słowa błogosławionego Jana Pawła II. Wśród koncelebransów byli księża zaprzyjaźnieni z nasza szkołą: ks. Jarosław Paszkot oraz ks. Stanisław Łapok, a także absolwent naszej szkoły, ks. Grzegorz Kluczka.

Taka szkoła w sam raz, akurat!   W czasie Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za 90 lat istnienia szkoły, a jednocześnie prosiliśmy o Boże błogosławieństwo na dalsze lata jej służby młodemu pokoleniu, by ziarno zasiewane przez 6 lat wydało obfity plon w życiu jej wychowanków, by wzrastali w mądrości, na chwałę Pana Boga, ku radości rodziców oraz dla dobra społeczeństwa.

Liturgię ubogaciła Orkiestra Dęta Kopalni Wujek w Katowicach oraz czynny udział emerytowanych i obecnie pracujących nauczycieli, uczniów i ich rodziców (czytanie, psalm, modlitwa powszechna, dary ofiarne).

Po Mszy świętej, wszyscy jej uczestnicy, w uroczystym pochodzie przy dźwiękach orkiestry, udali się do gmachu szkoły. Tam miały miejsce oficjalne przemówienia: pani dyrektor Danuty Chudek, przedstawicieli szkół, którym również patronuje Tadeusz Kościuszko oraz pozostałych gości, a następnie odbyła się część artystyczna – akademia pt. „Taka szkoła w sam raz, akurat”, przygotowana specjalnie na tę okazję. Przedstawiono też prezentację multimedialną na temat historii szkoły.

Uroczystości towarzyszyły liczne wystawy oraz poczęstunek (nie zabrakło nawet tradycyjnego tortu urodzinowego). W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z absolwentami, któremu towarzyszyło wiele ciekawych wspomnień z lat szkolnych. Mamy nadzieję, że za 10 lat w podobnej atmosferze będziemy mogli świętować 100-lecie naszej szkoły.

 

Taka szkoła w sam raz, akurat!  

Taka szkoła w sam raz, akurat!  

Taka szkoła w sam raz, akurat!  

Taka szkoła w sam raz, akurat!  

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione